03.12.2010
Grotesk at Jesper Langballe er blevet idømt dagbøder
Forfatter: Arne Hornborg
Hvad et medlem af DDF mener om Langballes dom.
Det er nærmest grotesk at Jesper Langballe er blevet idømt dagbøder for at sige sandheden.
Grotesk at domstolene og ikke mindst Folketinget åbenbart lukker øjnene for de bestialske mord, der går under det forfejlede navn ,,æresdrab'' som vitterligt HAR fundet sted her i Danmark. Tvangsægteskaber er ikke et ukendt begreb blandt herboende muslimer. DET vil jeg tillade mig at kalde voldtægt al den stund at ægteskabet IKKE er indgået med kvindernes samtykke.
Kan Den Danske Forening ikke formidle en indsamling til betaling af Jesper Langballes bøde?
Jesper Langballe kan sikkert sagtens SELV betale bøden, men SYMBOLVÆRDIEN vil være markant.
Jeg hørte i radioen her til morgen at i Østrig er en ØSTRIGER blevet idømt en bøde fordi han tillod sig at være i så godt humør så han jodlede. DET vakte muslimernes vrede da jodlingen foregik under muslimernes bøn.
Vi europæere bliver virkelig holdt for nar, ikke mindst af de uduelige europæiske politikere, der åbenbart mener at vi skal findes os i alt fra muslimernes side.
HVORNÅR vågner de danske, den nordiske, den europæiske befolkninger op.
DET HASTER.
|